تبلیغات
تقدیم به شهدای روستای سالیکنده

تقدیم به شهدای روستای سالیکنده
 
شماره تماس جهت سوال شرعی و استخاره 09117725991
نظر سنجی
نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه؟

لوگوی همسنگران
طراح قالب
معببر سایبری فندرسک
???????????????????????????????با آغاز فصل بهار و تعطیلات نوروزی بسیاری از مردم نوار شمالی کشور را برای سپری کردن اوقات فراغت خود انتخاب می کنند؛ در این میان برخی مسافران با زیر پا گذاشتن فرهنگ و هنجار های طبیعی میزبانان شمالی؛ موجبات نارضایتی اهالی بومی شمال کشور را موجب می شوند.

در همین رابطه یکی از مخاطبان شمالی متنی را به قلم تحریر در آورده است که نشان از حال و هوای ساکنان بومی مناطق توریستی در ایام تعطیلات دارد.

متن این دل نوشته که برای پایگاه خبری تحلیلی شفاف ارسال شده است به شرح زیر است:

“چند سالی است .. . دقیقا نمی دانم کی اما میدانم از همان جایی که بچگی هایمان تمام شد؛ از همان موقع ها عادت کردیم وقتی پاهایمان به شن های نرم ساحل رسید به جای شوق وصال دریا حواسمان پرت شود به فرهنگی که برایمان غریبه بود… فرهنگ برهنگی! این عادت کردن از نوع منفی اش هم عجب تبعاتی داشت و از آن بی خبر بودیم (!)

بی خبر بودیم از اینکه نم نمک بچه هایمان دیگر به جای شوق دریا اشتیاق ساحلش را دارند تا کمی خود را در فرهنگ وارداتی توریست ها غرق کنند، کم کم این فرهنگ خود را از ساحل به خیابانهای منتهی به دریا کشاند و در حال حاضر که این دل نوشته را مکتوب میکنم هر کس هر طوری که میخواهد در خیابانهای شهرم راه می رود.

ما شنیده بودیم که انسان ذاتا بی نهایت طلب است و اگر برایش طرح ویژه هم بگذاری باز هم بعضی ها دلشان هوس آزادی های یواشکی می کند اما وجدانتان را قاضی کنید و نزد خود پاسخ دهید که آیا اینگونه که در خیابانهای شهر ما زندگی می کنید در اجتماعات شهر خود حاضر می شوید؟

فرقی نمی کند، منظور تنها بانوان محترم نیستند از آقایانی که حاضر نیستند تا سر کوچه ی محل خودشان با شلوار خانگی بیرون بروند و راست راست در شهر من با شلوارک و آستین بیخ قدم می زنند هم دل خوشی نمانده ..

آقاجان من؛ اصلا این ساحل و هوای پاک و دریای بیکرانی که برایمان زهر مارش کردید ارزانی شما…

یک لحظه فکر کنید تنفس در هوای آلوده شهرتان چه قدر بیماری زاست… برای مردم شهر من تنفس در این هوا مثل نفس عمیق تو دود و گرد و غبار تهرانه… پس درک کن هموطن و اگر واقعا به آن شعار آزادی که روی لبهایت هست اعتقاد داری .. حریم صاحب خانه را هم حفظ کن.. .”[ شنبه 8 فروردین 1394 ] [ 02:45 ب.ظ ] [ سید جمال موسوی خواه ]
درباره وبلاگ


شماره تماس جهت سوال شرعی و استخاره 09117725991

مشخصات شهدای سالیكنده در وبلاگ

shohadasalikande.blogfa.com

09117725991
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
.......
ساعت فلش مذهبی ! ! اوقات شرعی ! ذکر روزهای هفته !
Up Page
.