تبلیغات
تقدیم به شهدای روستای سالیکنده - چرا نباید دوست دختر داشته باشیم.
تقدیم به شهدای روستای سالیکنده
شماره تماس جهت سوال شرعی و استخاره 09117725991

بسم الله.

تو این مطلب به طور مفصل برای این موضوع می پردازیم که چرا نباید دوست دختر و دوست پسر داشته باشیم.

یادمون نره که خدایی که ما رو آفریده یک سری امکاناتی به ما داده که ما باید ازش درست استفاده کنیم!

مثلا عقل!ما ها اگه عقل داشته باشیم هیچوقت پولمون رو آتیش نمی زنیم! و باهاش به بهترین نحو کار اقتصادی می کنیم و یا از سودش و یا از همون پول به کمک مردم میریم تا ثوابی کرده باشیم.

همونطور که گفتیم خدا یکسری امکانات داده! عقل، علم،حیا و عفت، عادت کردن،دوست داشتن چیزی یا کسی، الگو گرفتن،غیرت، یاد گرفتن، شهوت، دیدن، گرسنگی، تشنگی و…

یک مثال دیگه! شما اگه تشنه بشید نمیرید آب رودخونه یا آب دریا که شور و غیر قابل آشامیدن هست رو بخورید! میرید آب تمیز و پاک و قابل خوردن رو میخورید!

یکی از محبت هایی که خدا نسبت به ما داشته و بهمون هدیه داده شهوت هست. به نظر شخص خودم، شهوت فقط مربوط به لذت جنسی نیست! من خیلی جاها که خواستم صحبت کنم تا حرف شهوت رو پیش آوردم خیلیا اعتراض کردن که رابطه ای که ما داریم اصلا ربطی به رابطه جنسی نداره و رابطمون کاملا سالم هست. اما شهوت هم به چند دسته تقسیم میشه…

ما اگه گلی رو دوست داریم شهوتمون باید کنترلش کنه! یعنی گل بر روی شاخه زیباست! اگه اون گل رو که توی پارک هست بشکونیم هم چهره زیبای پارک بد میشه و هم ما نتونستیم شهوتمون رو کنترل کنیم. اینجا باید ذکر کنیم که دقیقا شهوت بر عکس عقل کار کرده. اگه از عقلمون کمک می گرفتیم هیچگاه اون گل رو از شاخه اش جدا نمی کردیم.

ما این رابطه رو به گل تشبیه می کنیم.


جامعه ای که داریم زندگی می کنیم = پارک گلها

ما آزادی می خوایم! یعنی می خوایم توی جامعه مون همه بیان و برن. همه به بهترین نحو با کمال حیا که در وجود خانم ها هست و با کمال غیرت که در وجود مرد ها هست در حال ارتباط گرفتن باشیم.

حضور مرد ها و زن ها در جامعه (شیعه، سنی،مسیحی، ایرانی، عراقی، امریکایی، سیاه پوست، سفید پوست و…) = وجود انواع گلها در پارک (گل آفتابگردان، گل رز، گل خاردار، گل تیغی و…)

حال اگر شخص اول با خواهر شما که نسبتی ندارم در خیابان قدم بزنم و با او به صحبت برخیزم شما چه احساسی رو پیدا می کنید!؟ = من یک گل از شاخه آفتابگردان را بچینم!

فکرش رو کنید که شخص دومی هم با خواهر بنده ارتباط برقرار کند! = یک گل رز برچیده شد!

و این بار بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی چندین هزار نفر بیان و با ناموس یکدیگر ارتباط بر قرار کند! = گل های تمام پارک چه از نوع رز چه از نوع خاردارش کنده شده!

تحقیقات نشون داده شده که رابطه دوست دختر و دوست پسری دوام ماندگاری کمتر از ۶ ماه بوده، و اگر هم بیشتر از ۶ ماه باشد شخص پسر به سمت دختر دیگری هم می رود یعنی دو تا دوست دختر دارد بدون آنکه آن دو دختر اطلاعی از این قضیه داشته باشند! = دقیقا اینگونه باید فکر کرد که اگر گل آفتابگردان اولی برچیده شد بعد از چند روزی به روی زمین می افتد تا خدایی کرده شخص دیگری از آن پارک رد شود تا آن گل نسبتا پژمرده را ببیند و از روی زمین بردارد بماند که بعدا باز به روی زمین خواهد افتاد!

بعد از یکسال جامعه ما چه جامعه ای می شود؟ آیا این شهوت نیست که به شما دستور می دهد تا با فلان شخص ارتباط برقرار کنید!؟

و شهوت اولیه مگه نگاه نیست!؟ تا وقتی ما به چیزی یا شخصی نگاه نمی کنیم برای رسیدن به او عملی انجام نمیدیم! اما خدایی نکرده اگرب برفرض مثال، ما در خیابانی رد می شویم سرمان را که بالا می آوریم دختری را میبینیم مانتویی، چهره ای زیبا، موهایی انچنانی و …

در نگاه اول، خیلی دختر زیباییست(اری! خداوند زیبایی را دوست دارد!) دختر زیباییست و ما هم در وجودمان دوست داریم با زیبایی ارتباط برقرار کنیم همچون که دوست داریم یک شاخه گل را از گلستان بچینیم و برای خودمان کنیم. با لبخند اول دل دختر را هم می بریم!

عمل دوم شهوت اینه که یکبار دیگه از اون خیابون و از جلوی اون مدرسه در همان ساعت رد بشیم شاید دوباره اون دختر را ببینیم!

عمل سوم شهوت، ایستادن و منتظر ماندن در آن خیابان تا آن دختر را ببینیم!

عمل چهارم شهوت،دیدن آن دختر و دوست داشتن آن، و انداختن محبت به دو دل یکدیگر!

عمل پنجم شهوت، تمامی مراحل بالا + لبخندی دیگر

عمل ششم شهوت، تمامی مراحل بالا + سلام!

عمل هفتم شهوت، تمامی مراحل بالا + دادن شماره موبایل به یکدیگر در مدت زمان کوتاه

عمل هشتم شهوت، پیام دادن به یکدیگر

عمل نهم شهوت، صحبت تلفنی

عمل دهم شهوت، بعد از گذشت مدت کوتاهی قرار حضوری در منظقه ای دیگر که خانواده دو طرف نباشند!

عمل یازدهم شهوت، حضور در آن ملاقات

عمل دوازدهم شهوت، حضور در ملاقات های بعدی + تلفنی صحبت کردن و پیام دادن به هم و گفتن کلمه دوستت دارم.

عمل سیزدهم شهوت، تنه زدن به هم در ملاقات های حضوری و نزدیک به هم نشستن و راه رفتن

عمل چهاردهم شهوت، دست در دست هم دادن

عمل پانزدهم شهوت، دختر دوست دارد که با شخص پسر ازدواج کند اما قصد پسر این نبوده و یا بالعکس!

عمل شانزدهم شهوت، دعواهای کوچک و بزرگ که معمولا از سمت دختر شروع می شود! مثلا چرا دیر آمدی سرقرار و یا کجا بودی؟ چکار میکردی ؟ در فلان کوچه چکار میکردی؟ شماره دختر خاله ات چرا در گوشی ات هست! چرا گوشی ات را به من نمی دی تا چک کنم! چرا نمیگذاری پیامهایت را بخوانم! چرا به آن دختر نگاه کردی و…

عمل هفدهم شهوت، تکراری شدن دختر برای پسر.

عمل هجدهم شهوت، وابستگی مذمن دختر به پسر و کم شدن علاقه پسر نسبت به دختر! و بیشتر شدن دعواها!

عمل نوزدهم شهوت، دعوای بزرگی بین دختر و پسر، و جدا شدن پسر از دختر! دختر به خاطر احساسی بودن با پسر قهر می کند و پسر هم که از خداش هست ازآن دختر جدا شود!

————————–

در مثال بالا حرفی از آمیزش جنسی پیش نیومد! اما تمام ارتباطات شهوت بود. شهوت یعنی لذت. یعنی دوست داشتن! من اگه دوست دارم گلی رو از گلستانی بچینم یعنی شهوتم میگه اون گل قشنگه بچین و برای خودت کن! اما عقل میگه اگه این گل رو بچینی نهایتا دو روز دیگه پژمرده میشه! پس بهتره بذاری روی شاخه اش بمونه. اگه حرف شهوت رو گوش کنیم تیغ های موجود بر روی شاخه دست تو را می برند!

————————–

یادمون نره که خداوند این شهوت رو آفرید تا ما ازش درست استفاده کنیم! یادمون نره که تمام آفریده های خدا قابل استفاده هست و بیهوده آفریده نشده.

اگه تو نگاه اول دختری رو دیدیم که زیباست واصطلاحاً محبتش تو دل ما افتاده، اگر توان ازدواج رو داریم و در سنی هستیم که میتونیم مدیریت خانواده رو بر عهده داشته باشیم باید به طور رسمی قبل از ارتباط دومی و یا عمل دوم شهوت، به خواستگاری شخص بریم تا بتونیم هم شهوتمون رو کنترل کنیم هم زندگی خودمون رو از هم نپاشیم و هم اینده خوبی برای خودمون و همسر اینده مون رو داشته باشیم.

اما اگه نمی تونستیم ازدواج کنیم چی؟

مثلا پسر ۱۴ ساله ای دوست داره با دختری آشنا بشه! یا رابطه بگیره!

این شهوت هست! نباید این رابطه صورت بگیره. مدیریت خانواده و مربی باید این رابطه رو به بهترین نحو مدیریت کنه تا این درخواست پسر از جای دیگه ای ارضاء بشه.

پسران تو سن ۱۲٫۱۳ سالگی تا ۱۶٫۱۷ و دختران در سن ۱۰٫۱۱ سالگی تا ۱۷٫۱۸ سالگی به شدت از خانواده بیزار هستن و دوست دارن اجتماعی بشن. اینجا تاثیر خانواده بسیار کم هست و باید مربی غیر مستقیم با فرزندشون ارتباط برقرار کنن تا راهنمای زندگیشون بشن. از مربی می تونه از مراکز فرهنگی سوق داده بشه میتونی از مراکز آموزشی مدارس سوق داده بشه! مهم اینه که پدران و مادران قبل از اینکه فرزندشون تو این سن قرار بگیرن بهترین مربی رو غیر مستقیم با پسر ارتباط دهند تا در آن زمان به مشکلی بر نخورند!

در انتهای این مطلب به جمع بندی زیر میرسیم:

۱٫ ارتباط با نا محرم از نظر قرآن و اسلام، باید در حد متعارف باشد. شوخی نکنند و قهقهه و خنده ای در بین شان نباشد چون عامل شهوت می باشد! و یادمان باشد که ارتباط با نامحرم گناه کبیره می باشد چه برسد به دست به دست هم دادن و…

۲٫ پسران و دختران را باید قبل از سن مقرر به مربی با تقوا، با ایمان و با تجربه کامل به طور غیر مستقیم اشنا کرد.

۳٫ در صورتی که دو نامحرم با هم ارتباط بگیرن، عاقبت آنها _اول دختر و سپس پسر_ سیاهی در زندگی دنیا و آخرتشون هست.

۴٫ اگر دو نامحرم همدیگه رو دوست دارند، در اولین فرصت نسبت به اطلاع خانواده ها اقدام و بحث خواستگاری را راه بندازند تا رابطه آنها شرعی و حلال باشد.

۵٫ اگر دو نامحرم با هم ارتباط دارند و قصد ازدواج ندارن در اولین فرصت رابطه شون رو قطع کن و رابطه بعدی را ایجاد نکنن.

۶٫ اگر دوست نامحرمی ندارید، دنبالش نرید. حتی اگر از سمت بهترین دوستتان معرفی شد!

۷٫ همونطور که گفته شد عامل اول شهوت، نگاه بود! پسران و دختران، هردو باید چشمهایشان را کنترل کنند تا به این سیاهی دچار نشن.

۸٫ اگر جنسی رو بخرید هنوز از پکش باز نکرده باشید بخواید به شخصی بفروشید باید دست دو بفروشید! دختران مراقب باشند که بیشتر ذهنیت پسران مبنی بر ایجاد ارتباط فقط ارضاء غریزه جنسی می باشد!

۹٫ یادمون نره که غیرت برای پسران و حیا و عفت برای دختران رو خدا تو دل ما ذاتی آفریده! دخترا باید حجابشون رو کامل نگه دارن و پسران باید جسم شون رو!

۱۰٫ اگر سوالی بود یا کسی بر اساس حرفهای بالا معتقد نشد و یا متوجه نشد و… لطف کنه برامون پیغام بفرسته تا بهش بتونیم جواب بدیم.

————————–

به زودی در رابطه با اینکه چرا باید حجاب داشته باشیم یا اینکه اصلا حجاب فقط برای دختر ها هست یا پسر ها هم دارن و یا اینکه من چادر نمی خوام و دوست دارم آزاد بگردم و… به شرط حیات صحبت می کنیم.

یا زهرا(س)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 28 اسفند 1392 :: نویسنده : سید جمال موسوی خواه
یکشنبه 19 خرداد 1398 05:27 ق.ظ

Highly descriptive article, I liked that a lot. Will there be a part 2?
شنبه 18 خرداد 1398 12:35 ب.ظ

Hey there! I've been following your blog for a while now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Huffman Texas! Just wanted to tell you keep up the good job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگشماره تماس جهت سوال شرعی و استخاره 09117725991

مشخصات شهدای سالیكنده در وبلاگ

shohadasalikande.blogfa.com

09117725991

مدیر وبلاگ : سید جمال موسوی خواه
نظرسنجی
نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
.......
ساعت فلش مذهبی ! ! اوقات شرعی ! ذکر روزهای هفته !
Up Page
.