تبلیغات
تقدیم به شهدای روستای سالیکنده - یه راهکار عملی برای نماز شب خون شدن
تقدیم به شهدای روستای سالیکنده
شماره تماس جهت سوال شرعی و استخاره 09117725991
بزرگی برای این که نماز شب خون بشیم به دستورالعمل عمومی دادند که واقعاً محشره ، طول میکشه ولی جواب میده، می دونید که روح و جسم باید با هم موافق و همراه باشند تا انسان بتونه کاری رو انجام بده، مثلاً روحمون خیلی وقتا دوست داره بلند شیم نماز شب بخونیم حالا از جلسه ای اومدیم که فضایل نماز شب رو شنیدیم یا تو کتابی خوندیم یا .... خیلی از موارد رو هم رعایت کردیم مثلاً شب زودتر خوابیدیم و کم خوردیم و سعی کردیم گناه نکنیم و ..... نیت هم کردیم که بلند شیم و نماز شب بخونیم اما بلند نشدیم حتی اگه بیدار هم شده باشیم خواب آلود بودیم و از تو رختخواب درنیومدیم، بعد صبح میگیم ای بابا بازم که نشد!!
ما از جسمی که تا حالا شبا می خوابیده انتظار داریم یکدفعه ای نصف شب بلند شه ! خوب قبول کنید که براش سخته از خواب شیرین بگذره، چطوره که وقتی کسی میخواد مثلاً بره المپیک سالها تلاش می کنه و تمرین میکنه که بدنش اون آمادگی لازم رو داشته باشه، اینم همونه یعنی باید تمرین بیدار شدن از خواب در نیمه شب رو انجام بدیم .
ببینید میگم تمرینا، اصل تمرین آروم آرومه، یعنی باید کم کم انجام بدیم تا بعد که کمی آماده شدیم بیشترش کنیم، اینو گفتم که نگید چقدر طول میکشه ما میخواییم یه شبه نماز شب خون بشیم، خیلی ها اینو میگن ولی بپرسید ببینید چند نفرشون موفق شدن که از وقتی تصمیم به نماز شب خواندن گرفتن دیگه هر شب بلند شن و نماز بخونن، یه شبه نمیشه باید تمرین کرد

بسم الله الرحمن الرحیم

توصیه آن مرد خدا اینه: 
1- یک صده یعنی صد شب وقتی میخواهیم بخوابیم حالا هر کسی هر ساعتی که میخوابه ده- یازده ... ، دو رکعت نماز به نیت نماز شب بخونیم بعد بخوابیم، همین، منتها به شرطی که هر شب بخونیما، اگه یه شب به هر دلیلی نخونیدیم دوباره صده رو از اول شروع کنیم که این نفس فریبکار بفهمه که نباید توش وقفه بندازه، یکبار که این کار رو کردیم اون نفس اماره که همش ما رو وسوسه میکنه که بابا ولش کن، تنبیه میشه، همیشه و همه جا باید حواسمون به این نفس ملعون باشه.
2- بعد از این که صد شب موفق به انجام این کار شدیم، حالا در ادامه یه صده باید علاوه بر آن دو رکعتی که شب موقع خوابیدن میخوندیم، دو رکعت هم قبل از اذان صبح بخونیم، یعنی تو صد روز دوم دو رکعت قبل خواب به نیت نماز شب و دو رکعت قبل اذان صبح به نیت نماز شب. هر شبا.
3- بعد این دویست شب، تو صد شب بعدی، اون دو رکعت قبل از خواب رو باز هر شب میخونیم و قبل از اذان صبح دو تا دو رکعتی می خونیم ، یعنی شد شبی شش رکعت، هر شبا.
4- بعد این سیصد شب، تو صد شب بعدی، اون دو رکعت قبل از خواب رو باز هر شب میخونیم و قبل از اذان صبح سه تا دو رکعتی می خونیم ، یعنی شد شبی هشت رکعت، هر شبا.
5- بعد این چهارصد شب، تو صد شب بعدی، اون دو رکعت قبل از خواب رو باز هر شب میخونیم و قبل از اذان صبح چهار تا دو رکعتی می خونیم ، یعنی شد شبی ده رکعت، هر شبا.
6- بعد این پانصد شب، تو صد شب بعدی، اون دو رکعت قبل از خواب رو باز هر شب میخونیم و قبل از اذان صبح چهار تا دو رکعتی می خونیم ، یه دو رکعت هم به نیت شفع میخونیم، یعنی شد شبی دوازده رکعت، هر شبا.
7-بعد این ششصد شب، تو صد شب بعدی، اون دو رکعت قبل از خواب رو باز هر شب میخونیم و قبل از اذان صبح چهار تا دو رکعتی می خونیم ، یه دو رکعت هم به نیت شفع میخونیم، یک تک رکعت هم به نیت نمازوتر میخونیم، یعنی شد نماز شب، هر شبا.
8- از این به بعد هم به حول و قوه الهی نماز رو ادامه میدهیم، یادتون باشه اون دو رکعت قبل از خواب رو همیشه بخونید تا آخر عمر ، ایشون فرمودند بعد از این که نماز شب خون شدید، اون دو رکعت قبل از خواب را تا آخر عمر به نیت شکر که توفیق نماز شب خواندن رو به شما دادند، بخونید.

کسانی هستند که چند بار صده شون خراب شده ولی باز ادامه میدن، این راهکاری است که میتونه به ما کمک کنه به شرطی که بقیه مسائل رو هم مراعات کنیم و نذاریم هیچ کدوم از روح و جسممون آلوده و ضعیف بشن که این توفیق رو از دست بدیم. 
امیدوارم خدا به هممون نیروی و اراده چنین کار بزرگی رو تو زندگیمون بده. این جور راه حل ها برای امثال منه که تا حالا خیلی مراقبه نکردن و باید سختی زیادی بکشن تا تنشون از تنبلی دربیاد. اونایی که نماز شب خون هستند که نیازی به این کارها ندارند خوش به حالشون. ما رو هم دعا کنید. 


درباره وبلاگشماره تماس جهت سوال شرعی و استخاره 09117725991

مشخصات شهدای سالیكنده در وبلاگ

shohadasalikande.blogfa.com

09117725991

مدیر وبلاگ : سید جمال موسوی خواه
نظرسنجی
نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
.......
ساعت فلش مذهبی ! ! اوقات شرعی ! ذکر روزهای هفته !
Up Page
.