تبلیغات
تقدیم به شهدای روستای سالیکنده - چگونه می توان دیگران را نسبت به نماز ترغیب و تشویق کرد ؟
تقدیم به شهدای روستای سالیکنده
شماره تماس جهت سوال شرعی و استخاره 09117725991

احساس مسئولیت شما در قبال خویشاوندی که وظیفه دینی خود را انجام نمی دهد بسیار قابل تقدیر است. امیدواریم که خداوند پاداش نیک به شما عطا نماید .

برای ترغیب و تشویق به نماز، در آغاز بایستی زیر بناهای فکری خود را مورد برسی قرار داده و در اصلاح آن کوشید. دیدگاه فرد در مورد خداوند، جهان هستی، انسان، معاد و اموری است که دارای نتیجه مستقیم در عملکرد فرد است. پس باید به تقویت و اصلاح این مبانی کوشید . نماز، عملی است که در مجموعه عقیده توحیدی، دارای معنا و فلسفه است. پس در آغاز بایستی این مجموعه شناخته شود تا نماز جایگاه خود را در ذهن و اندیشه فرد باز نماید. در بینش توحیدی اسلام و دیگر ادیان الهی، انسان موجودی است که به سوی کمال و لقای پروردگار در حرکت است.

« اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا إلَیهِ راجعُونَ » از خداییم و به سوی او باز می گردیم. حال در این مسیر، ابزارهایی به مدد انسان می آید، تا او را از فراموش کردن مسیر و هدف باز دارد که از مهم ترین آنها نماز است. « أقِمِ اَلصَّلاةَ لِذِکرِی » نماز را برای یاد من بپادار .

آدمی بدون نماز، راه را گم خواهد کرد. نمازهای پنج گانه همانند چراغهای برق هستند که مسیری طولانی و پر خطر را روشن کرده اند تا کسی راه را گم نکند و به بیراهه و سقوط کشانده نشود. آنچه که موجب می گردد و برخی از نماز، رویگردان باشند و یا نسبت به آن تساهل کنند، نداشتن فلسفه نماز و یا درکی غلط از آن است. برخی چنین می پندارند که نماز انسان، نیازی را از خداوند برطرف می کند که البته خیالی و واهی است. خداوند نیازی و هیچ مخلوقی ندارد از این رو آنچه که به عنوان عبادات بر آن تأکید شده، جملگی در جهت کمال انسان است. نماز دارای آثار و فلسفه های متعدد دیگری نیز هست که به آن اشاره می کنیم :

1- نماز، تقدیر و سپاس از خداوند است .

2- موجب آرامش انسان است .

3- موجب یاد خداست .

4- نماز زمینه پرهیز از گناه را در انسان فراهم می کند .

5- تأکیدی بر نظافت و سلامتی است .

6- موجب انضباط و وقت شناسی است .

7- دارای آثار وحدت بخش اجتماعی است .

با عمل خویش انگیزش خواندن نماز را در آنها ایجاد کنید. سعی کنید شما و دیگران، نمازتان را هنگام حضور آنها برگزار کنید و شور و اشتیاق خود به نماز و راز و نیاز را هرچه بهتر به منصه ظهور برسانید.

 درباره وبلاگشماره تماس جهت سوال شرعی و استخاره 09117725991

مشخصات شهدای سالیكنده در وبلاگ

shohadasalikande.blogfa.com

09117725991

مدیر وبلاگ : سید جمال موسوی خواه
نظرسنجی
نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
.......
ساعت فلش مذهبی ! ! اوقات شرعی ! ذکر روزهای هفته !
Up Page
.